Do pobrania
"Do pobrania", to obszerna skarbnica wiedzy nie tylko dla profesjonalistów. Jest to zbiór instrukcji układania, deklaracji właściwości użytkowych CE oraz znaków graficznych naszych produktów.
MITY
INFORMACJE
Zalety zastosowania Vapour Regulator Na wielu poddaszach płyty kartonowe gipsowe, z których wykonane są sufity i ściany skośne, żółkną lub pleśnieją po pewnym czasie użytkowania budynku. Moment pojawienia się tych niekorzystnych zjawisk zależy głównie od prawidłowości działania wentylacji pomieszczeń oraz od sposobu wykorzystania poddasza (łazienki, kuchnie czy sypialnie). Wynika to ze specyfiki działania pary wodnej, która przemieszcza się zawsze ku górze razem z ciepłym powietrzem. Natomiast gips pochłania nadmiar wilgoci po to, aby go oddać gdy robi się zbyt sucho. Jednak gdy w tych pomieszczeniach zbyt często jest duża wilgotność i gips nie może się osuszyć, część wilgoci osadza się między płytami a paro-izolacją. Procesom tym zapobiega stosowanie regulatorów pary zamiast zwykłych paro-izolacji polietylenowych.
Zalety Vapour Regulator w porównaniu do zwykłych paroizolacji: Na poddaszu użytkowym, aby osiągnąć normatywną izolacyjność dachu (Umax ≤ 0,15 W/m²K) trzeba ułożyć między krokwiami 25 - 30 cm termoizolacji. Wełnę w takim dachu wkłada się między krokwie, które ze względów konstrukcyjnych nie muszą być tak grube jak niezbędna wysokość wełny. Z tego powodu powstają nowe problemy: trzeba pogrubić warstwę termoizolacji do wymaganych wymiarów, a maksymalna wysokość powszechnie dostępnych belek drewnianych wynosi 18 – 20 cm. Z tego powodu konieczne jest „dobijanie" do konstrukcji różnych belek lub listew, których wymiary uzupełniają wymaganą wysokość termoizolacji. Jednak sposób zamontowania tych dodatkowych elementów nie jest obojętny dla funkcjonowania całego dachu, który musi spełniać wiele warunków.
|
Wszystkie prawa zastrzeżone
Copyright Marma Polskie Folie 2024 |
zobacz także: marma.com.pl milleniumhall.pl lenko.com.pl | Prywatność |